FAKTURA Z ODROCZONYM TERMINEM PŁATNOŚCI 14 DNI DLA PLACÓWEK PUBLICZNYCH

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, IŻ Z POWODU PRZERWY URLOPOWEJ ZAMÓWIENIA ZŁOŻONE W DNIACH 27.07 - 15.08 BĘDĄ REALIZOWANE OD 16.08.2017 

Newsletter
Zapisz się i zyskaj 10% rabatu na cały asortyment!

Gra szlak myszki

Dostępność: chwilowo niedostępny
Cena: 103,64 zł 103.64
Cena netto: 84,26 zł
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Goki
Kod produktu: 865/56979

Opis

Gra przeznaczona dla osób powyżej 6 r.ż. i 2 - 4 graczy.

Instrukcja:

Celem gry jest jak najszybsze odnalezienie ścieżki do sera. Wygrywa ten gracz, którego myszka jak najszybciej dosięgnie sera. Było by to niezwykle proste, gdyby nie koty i inne głodne myszy!

Każdy z graczy wybiera tabliczkę w dowolnym kolorze z myszką i kładzie ją na polu startowym w rogu planszy o tym samym kolorze. Żółty kawałek sera należy umieścić dokładnie na środku planszy. Pozostałe tabliczki pozostają w woreczku.

Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Wkłada on rękę do woreczka i, nie patrząc, losuje tabliczkę. Są trzy rodzaje tabliczek: z prostą ścieżką, z zakręconą ścieżką oraz z kotem.

- jeśli wylosowałeś tabliczkę z wzorem ścieżki, możesz położyć go na jednym z kwadratów znajdujących się obok Twojego pola startowego. To jest Twój pierwszy krok na drodze to sera! Linia na tabliczce musi zaczynać się dokładnie na polu startowym, niezależnie czy jest prosta, czy zakręca. Gdy nadchodzi Twoja kolej ruchu, następna tabliczkę należy położyć tak, by końce ścieżek stykały się.

- jeśli wylosowałeś kota, musisz położyć go na ścieżce gracza, który jest następny w kolejce do ruchu. Możesz, na przykład położyć kota tuż obok jej/jego pola startowego, tak, by ograniczyć liczbę dróg. Możesz również położyć kota w dowolnie innym miejscu, ale na stronie planszy przeciwnika. Następnie kolejny gracz próbuje zbudować swoją ścieżkę do sera. Ważne! : jeśli gra 4 graczy, musisz upewnić się, że twoja ścieżka nie przebiega zbyt blisko ścieżek innych graczy. W przeciwnym wypadku będziecie musieli często się cofać z powodu blokady ścieżek przez inne myszki.

Zasady dla ścieżek:

- musisz położyć ścieżkę, nawet jeśli prowadzi Cię w niewłaściwym kierunku.

- czasami będziesz tworzył ścieżkę, która nie może istnieć, ponieważ ścieżka innego gracza jest na jej drodze lub poprowadzi Cię wprost  na skraj planszy. W takim przypadku odłóż wylosowaną tabliczkę i zrezygnuj ze swojej kolejki.

- możesz nie kłaść tabliczki  ze ścieżką, jeśli skończyłaby się bezpośrednio obok kota. Możesz odłożyć tabliczkę do worka i tracisz kolejkę.

Koty są wrogami myszy. Kładą się im na drodze i blokują ścieżkę do sera. Jeśli położysz kota, będzie on powstrzymywał ścieżki wszystkich myszy!

Zasady dla kota:

- jeśli w swojej kolejce wylosowałeś kota, musisz położyć go na drodze gracza, którego jest najbliższa kolej - ale nie bezpośrednio przy zakończeniu jego ścieżki. Wyjątkiem jest strefa woni...

Strefa woni

Na planszy możesz zobaczyć 8 żółtych pól otaczających pole sera. Jest to strefa woni, czyli zapachu. Tutaj możesz położyć kota kiedy tylko chcesz, nawet jeśli leży bezpośrednio przy zakończeniu ścieżki przeciwnika.

Utrata kolejki

W trakcie gry możesz dowolnie zrezygnować z kolejki i nie losować kolejnej tabliczki. Jaki może być tego powód? Całkiem prosty: jeśli stracisz kolejkę, możesz odłożyć kota lub ostatnią tabliczkę dodaną do Twojej ścieżki z powrotem do woreczka. Możesz rezygnować ze swojej kolejki kiedy tylko chcesz.

Koniec gry

Jeśli jesteś pierwszym graczem, który ułożył swoją ścieżkę do sera, wówczas możesz położyć swoją myszkę na polu sera. Wygrałeś wyścig!

Wariant gry

Ser pachnie niezwykle zachęcająco. Prawie osiągnąłeś strefę woni - jeszcze tylko parę kroków i ser będzie Twój. Nagle, jeden z graczy blokuje Twoją drogę do sera, poprzez położenie kota. Wprost przed samym serem! Dla młodszych graczy może być to trudne do zaakceptowania. Dlatego warto rozważyć zniesienie strefy woni i kontynuować grę z zasadą, że kota nie można położyć bezpośrednio na zakończeniu ścieżki innego gracza.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Safe Buy
Click Shop | Hosting home.pl