Rola zabawek w profilaktyce zaburzeń psychicznych u dzieci 0
zabawki w terapii zaburzeń psychicznych u dzieci

Zabawki edukacyjne mogą odgrywać ważną rolę w zapobieganiu i terapii dzieci z zaburzeniami psychicznymi. Odpowiednio dobrane zabawki mogą wspomagać rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy tych dzieci.

Warto wykorzystywać zabawki w pracy w gabinecie terapeutycznym, jak i w domu. Niezwykle istotną rolę odgrywa interakcja dziecka z dorosłym podczas zabawy. Staraj się zbudować relację opartą na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa dziecka, a efekty pozytywnie Cię zaskoczą!

czytaj całość »
Lateralizacja u dzieci 0
Lateralizacja u dzieci

Lateralizacja jest ważnym procesem rozwojowym, w którym mózg decyduje, która strona ciała będzie dominująca w wykonywaniu różnych czynności.

U większości ludzi jedna strona ciała jest dominująca, czyli preferuje ona wykonanie większości czynności, takich jak pisanie, rysowanie, rzucanie piłką, jedzenie itp.

czytaj całość »
Jak przytulanki wpływają na rozwój dziecka 0

ZNACZENIE PRZYTULANEK DLA PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU DZIECKA

Pamiętasz może swojego pierwszego najlepszego przyjaciela? Czy uśmiechał się do Ciebie kiedy ty się do niego uśmiechałeś? Czy śmiał się, gdy stroiłeś żarty? Czy trzymał cię za rękę, gdy odczuwałeś strach? Chronił Cię przed złymi rzeczami i pocieszał gdy doznawałeś przykrości? I ostatnie pytanie: czy ten najlepszy przyjaciel był osobą? A może Twój pierwszy najlepszy przyjaciel w ogóle nie był osobą, za to miał miękkie futerko i czarne jak węgiel oczy…

czytaj całość »
Plusy i minusy zabawek edukacyjnych 0

Jakie są plusy zabawek edukacyjnych?

Wykorzystywanie zabawek edukacyjnych może pomóc dzieciom w nauce wielu różnych umiejętności, które będą przydatne w ich życiu, takich jak: rozwiązywanie problemów i zauważanie związków przyczynowo - skutkowych, nauka zawiązywania kompromisu, rozwiązywanie konfliktów i dzielenie się, rozwój drobnych i dużych umiejętności motorycznych, a także kształtowanie kreatywności i wyobraźni.

Wady zabawek edukacyjnych

Zabawki edukacyjne są często postrzegane jako świetny sposób, aby pomóc dzieciom w nauce i rozwijaniu ważnych umiejętności. Istnieją jednak pewne potencjalne wady, o których rodzice powinni wiedzieć, zanim zainwestują w tego typu zabawki. Należą do nich: ograniczony potencjał edukacyjny; kosztowna inwestycja; oraz brak kreatywności i wyobraźni. Rodzice powinni dokładnie rozważyć plusy i minusy, aby zapewnić dziecku jak najwięcej z każdego doświadczenia z zabawką bez poświęcania jakości lub czynnika zabawy.

czytaj całość »
Rozwój inteligencji emocjonalnej poprzez gry i zabawki 0

Czym jest inteligencja emocjonalna?

Inteligencję emocjonalną dziecka można kształtować już od najwcześniejszego dzieciństwa kierując jego uwagę na postawę empatii i akceptacji inności u innych. Warto rozmawiać z dziećmi na temat tego co przeżywają inni, i wchodzić w ich rolę. Przyjmowanie cudzego punktu widzenia przyczynia się do szybszego rozwiązywania konfliktów i lepszego radzenia sobie ze stresem związanym z nieporozumieniem. Dzieciom w nauce postaw społecznych pomagają różnorodne zabawki i gry, których zamysłem jest lepsze samopoznanie dziecka - uświadomienie sobie własnych emocji i nauka ich regulacji.

czytaj całość »
Jak wybrać mądre zabawki dla dzieci? Propozycje na każdy wiek 0

Mądre zabawki dla dzieci w każdym wieku

Jeśli kiedykolwiek podziwiałeś skupienie na twarzy dziecka, które próbuje dopasować kwadratowy klocek do kwadratowego otworu lub złapać piłkę w powietrzu, wiesz, że czas zabawy to nie tylko zabawa i gry. Dzieci w trakcie zabawy przeżywają uczucie faktycznego „flow”, czyli zatracenia się, totalnego oddania zabawie i koncentracji na niej. Towarzyszy temu uczucie niezwykłej radości i satysfakcji. Dziecko w trakcie zabawy rozwija niezwykłe zdolności twórcze, dlatego zabawa poważna sprawa - a zabawki są narzędziami w tym fachu. Kolejne etapy rozwoju dziecka odkrywają przed opiekunami coś nowego i stawiają wyzwania jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem. Dobrze dobrane zabawki do wieku dziecka pomagają sprostać tym wyzwaniom.

Oto krótki przewodnik po tym, jak bawią się dzieci i jakie zabawki zapewniają im rozrywkę, pomagają zrozumieć świat, uczą umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz stymulują rozwój mózgu.

czytaj całość »
Jak wspierać rozwój dziecka słabosłyszącego? 0
Dziecko słabosłyszące

 

Wsparcie rozwoju dziecka słabosłyszącego

Dzieci z zaburzeniami słuchu mogą znacząco różnić się między sobą w zależności od czułości słuchu i poziomu stwierdzonego niedosłuchu. Ubytek słuchu u dziecka nie przekreśla jego możliwości prawidłowego rozwoju mowy i intelektu. Ważna jest odpowiednio wczesna diagnoza i szybkie protezowanie słuchu za pomocą aparatów słuchowych lub implantu ślimakowego. Im wcześniej zaobserwujemy, a następnie specjalistycznie zdiagnozujemy niedosłuch u dziecka, tym lepsze korzyści osiągnie z zaaparatowania i zwiększy się szansa na prawidłowy rozwój mowy.

czytaj całość »
Wystarczająco dobry rodzic 0
Wystarczająco dobry rodzic

Małe dziecko mały kłopot?

Wychowanie dziecka jest jedną z rzeczy, którą wszyscy rodzice chcą robić dobrze. Czują ogromną presję, aby robić wszystko dobrze przez cały czas. Ale robienie wszystkiego dobrze przez cały czas jest niemożliwe. Dzieci niestety nie rodzą się z instrukcją obsługi i dlatego czasami popełnia się błędy. Inne pilne potrzeby (być może innych dzieci) oraz nasze własne potrzeby oznaczają, że konieczne są kompromisy. Dążenie do tego, by robić wszystko dobrze przez cały czas, by być "doskonałymi rodzicami" może prowadzić do silnych negatywnych uczuć: poczucia winy, poczucia wstydu, złości i smutku.
A gdybym ci powiedziała, że nie tylko nie musimy być idealnymi rodzicami, ale że jest to dobre dla naszych dzieci, jeśli nie jesteśmy?
O to właśnie chodzi w idei wystarczająco dobrego rodzicielstwa.

czytaj całość »
Jak zwiększyć motywację? 8 sposobów 0
8 szybkich sposobów na poprawę motywacji u dzieci

Umiejętności motywowania się do działania jest niezwykle ważna, gdyż przydaje się praktycznie w każdej dziedzinie życia. Choć nie jest za późno na pracę nad motywacją do nauki nawet wtedy gdy dzieci już uczęszczają do szkoły, to warto wdrażać poniższe wskazówki już od wieku przedszkolnego.

Motywacja może być zewnętrzna (oparta na ocenach) i wewnętrzna (oparta na wewnętrznej potrzebie dokonania, poznania czegoś). Oczywiście dążymy do tego, aby w dziecku ukształtować motywację wewnętrzną, pokazując mu znaczenie danej wiedzy dla niego, korzyści jakie może z niej dla siebie uzyskać oraz możliwy cel do osiągnięcia. Motywacja wewnętrzna będzie silniejsza i bardziej odporna na napotykane trudności.

czytaj całość »
Jak wybierać zabawki? Krótki przewodnik 0
Jak wybierać zabawki? Krótki przewodnik

Jak wybrać najlepsze zabawki edukacyjne: przewodnik dla rodziców

Zabawki służą samej zabawie, ale jednocześnie wspierają określone umiejętności, które są istotne dla rozwoju Twojego malucha.

Jako rodzic, jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy jest obserwowanie, jak nasze dzieci się uczą i rozwijają jako ludzie, więc dlaczego nie wybrać najlepszych zabawek edukacyjnych aby im w tym pomagać i obserwować to każdego dnia?

czytaj całość »
Zabawa heurystyczna – o co w tym chodzi? 0
Zabawa heurystyczna – o co w tym chodzi?

Heurystyczny to przymiotnik, który oznacza: "umożliwiający osobie samodzielne odkrycie lub nauczenie się czegoś".

Czy doświadczyłeś kiedyś ze swoim dzieckiem specyficznego momentu, w którym wolało bawić się pudełkiem, w którym przyszła nowa zabawka, niż samą zabawką? Albo nawet innym przedmiotem codziennego użytku niż nową zabawką? Jeśli tak, to jest to tak zwana zabawa heurystyczna.

Co to jest zabawa heurystyczna?

czytaj całość »
Bajkoterapia 0
Bajkoterapia

Zastanawiałeś/łaś się kiedyś w jaki sposób dziecko radzi sobie z niechcianymi uczuciami?

Na ogół ma trudność z uświadomieniem ich sobie. Emocje są w nim, ale pozostając nienazwane, kumulują się i z czasem mogą przerodzić się w niekontrolowane wybuchy...

Dlatego tak ważna jest rozmowa i oswajanie uczuć strachu, złości, czy zazdrości

W ofercie naszego sklepu od dziś możecie Państwo znaleźć mądre, dające nadzieję i przynoszące ulgę historie o uczuciach najmłodszych i trudnych sytuacjach.

czytaj całość »
Zabawki, które pomagają dziecku prawidłowo się rozwijać 0
Zabawki, które pomagają dziecku prawidłowo się rozwijać

Zabawki oznaczone jako edukacyjne są częściej wybierane i chętniej kupowane przez rodziców niż inne zabawki.

Nasz Zespół, posiadający wykształcenie i doświadczenie w pracy pedagogicznej, dokłada wszelkich starań, aby wśród dostępnych u nas produktów znalazły się te najbardziej wartościowe pod względem edukacyjnym, a jednocześnie niezwykle atrakcyjne dla dzieci. Atrakcyjność przedmiotów z jakimi styka się dziecko, skutecznie wzbudza jego ciekawość, wyobraźnię i chęć do działania.

Nasze zabawki pomagają dzieciom pełniej wykorzystywać ich własne możliwości intelektualne i ruchowe, a tym samym prawidłowo się rozwijać.

czytaj całość »
Rola i znaczenie zabawek terapeutycznych dla rozwoju każdego Dziecka 0

Zabawki terapeutyczne to zabawki nie tylko dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. To zabawki, które propagują zdrowie i harmonijny rozwój każdego Malucha!

Rozwijają pod kątem różnych umiejętności i narządów zmysłów - u dzieci prawidłowo rozwijających się wzmacniają  nabyte umiejętności lub przyspieszają przyrost nowych zdolności.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl