Zabawki, które pomagają dziecku prawidłowo się rozwijać 0
Zabawki, które pomagają dziecku prawidłowo się rozwijać

W ciągu ostatnich kilku lat rodzice zaczęli coraz bardziej interesować się różnymi rodzajami zabawek edukacyjnych dla dzieci. Każdy rodzic pragnie wszystkiego co najlepsze dla swojego dziecka, dlatego większość rodziców i opiekunów chętniej wybiera i kupuje zabawki edukacyjne, niż inne zabawki. Zabawki edukacyjne pomagają dziecku nauczyć się czegoś dobrego, umiejętności, które  przyniosą owoce w przyszłości.

W dzisiejszych czasach dzieci niestety częściej sięgają po gry komputerowe i filmy. Młode pokolenie jest przyzwyczajone do ruchomego obrazu, który porusza się przed ich oczami bez żadnego wysiłku z ich strony. Taka bierna aktywność angażuje uwagę mimowolną dziecka, która uruchamia się bez wysiłku. Celem dorosłego powinno być kształtowanie u dziecka uwagi dowolnej, czyli takiej, kiedy to ono samo kieruje jakimś własnym działaniem i tworzy rzeczywistość. Uwaga dowolna jest niezbędna w trakcie nauki szkolnej by przyswajać wiedzę i osiągać sukcesy.

Uwagę dowolną już w najwcześniejszym etapie życia aktywizuje zabawa i zabawki edukacyjne. Zabawa jest najważniejszą aktywnością każdego dziecka. Nauka przez zabawę odbywa się w każdej chwili i  nieświadomie za każdym razem, gdy dziecko się bawi. Jednak rodzic musi kontrolować zabawę, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór zabawek edukacyjnych.

Podczas zabawy dziecko uczy się wielu nowych rzeczy. Aby dobrze spełniały swoją rolę, zabawki i gry muszą być odpowiednio połączone z aktywnością dziecka. Nie jest to trudne, ponieważ każda zabawa składa się z kilku gier, które wymagają użycia zabawek.

Pamiętaj! Każda zabawka może mieć walor edukacyjny, dopóki nie wpływa negatywnie na zachowanie dziecka oraz jest używana w dziecięcej zabawie.

Zabawki znajdują się wśród pierwszych obiektów, z którymi dziecko ma kontakt. Dziecko uczy się rozwiązywać problemy i rozumieć jak coś działa przez pytania: “czy to tu pasuje?”, “dlaczego to tu pasuje?’, “jak duże to jest?” Zabawki pomagają dziecku uczyć się chwytać, ciągnąć, pchać, koordynować ruchy głowy z ruchami dłoni.
Zabawki są nieodzownym elementem zabawy. Zabawa z szerokim zakresem edukacyjnych zabawek pomaga dziecku rozwijać wyobraźnię, rozumieć, że różne obiekty mają różne właściwości. Pozwala uczyć się, jak łączyć różne elementy, by w zabawie powstały nowe, interesujące obiekty.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Najchętniej kupowane zabawki edukacyjne
Guziki do nawlekania z cyframi Braille'a 40 szt.
Guziki do nawlekania z cyframi Braille'a 40 szt.
89,00 zł 72,36 zł
Memory emocje
Memory emocje
169,00 zł 137,40 zł
szt.
Klocki edukacyjne ułamki matematyczne dla dzieci
Klocki edukacyjne ułamki matematyczne dla dzieci
88,00 zł 71,54 zł
szt.
Pętla motoryczna przeplatanka dla dzieci 3 sztuki
Pętla motoryczna przeplatanka dla dzieci 3 sztuki
56,00 zł 45,53 zł
szt.
Gra dotykowa sensoryczna
Gra dotykowa sensoryczna
198,00 zł 160,98 zł
szt.
Tetris duża układanka logiczna
Tetris duża układanka logiczna
379,00 zł 308,13 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Safe Buy
Sklep internetowy od home.pl