Zabawki wspierające rozwój mowy
Warto uważnie obserwować proces nauki mówienia u dziecka i monitorować postępy. Dziecko najpierw rozumie kierowane do niego proste komunikaty, a następnie samo zaczyna mówić. Aktywna zabawa dorosłego z dzieckiem, mówienie do niego, opisywanie słowne jego potrzeb, zachowań, uczuć i tego jak się bawi jest jakby "zanurzaniem" dziecka w ojczystym języku i przyspiesza uczenie się mowy. Dlatego warto do dziecka jak najczęściej mówić i nazywać na głos czynności, które wykonuje, oraz przedmioty, którymi się bawi.
Terapia mowy jakie wybrać zabawki?
Terapia mowy może być wspomagana odpowiednimi zabawkami. Mogą to być między innymi koraliki do nawlekania, masy do lepienia, typu ciastolina, memory obrazkowe, flipper logopedyczny, pacynki na rękę, zabawy buzi i języka.

199,00 zł
Cena netto: 161,79 zł

118,00 zł
Cena netto: 95,93 zł

147,00 zł
Cena netto: 119,51 zł

179,00 zł
Cena netto: 145,53 zł

157,00 zł
Cena netto: 127,64 zł

2 487,00 zł
Cena netto: 2 021,95 zł

236,00 zł
Cena netto: 191,87 zł

139,00 zł
Cena netto: 113,01 zł

56,00 zł
Cena netto: 45,53 zł
Zabawki trenujące zdolności językowe to min obrazki i fotografie przedmiotów, zabawki uczące prawidłowego toru oddechowego dziecka, zabawki zapewniające trening małej motoryki. Przydatne w rozwoju mowy są też zabawki dźwiękowe, które trenują percepcję słuchową przyczyniając się do poprawy odbioru dzięków mowy i lepszego rozumienia komunikatów werbalnych.
Proces nabywania mowy przez dziecko można przyspieszyć oferując mu kreatywne zabawki logopedyczne, takie jak pacynki, masy do ugniatania, kolorowe elementy do nawlekania.
Zabawki dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy, opóźnionym rozwojem mowy. Pomagają w poznawaniu nowych wyrazów, zachęcają do wydawania dźwięków, wspierają rozumienie mowy. W oparciu o zabawki dziecko poszerza zasób słownictwa biernego i czynnego oraz doskonali umiejętność komunikowania się. W ofercie znajdą państwo pomoce przydatne w terapii dysfazji oraz specyficznych zaburzeń językowych SLI. Dzieci z trudnościami w komunikacji werbalnej i rozumieniu mowy polecane są pomoce do aktywnego treningu słuchowego. Ćwiczenia aktywnego słuchania i zapamiętywania właściwości dźwięków przyczynią się do poprawy koncentracji słuchowej. Treningi słuchowe Tomatisa, Johanssona usprawniają płynność mowy, pamięć wyrazów i fluencję językową.
Akcesoria logopedyczne będą przydatne w terapii zaburzeń mowy pod postacią jąkania i niepłynnosci mowy. Wymagają one min. pracę nad prawidłowym torem oddechowym.