Zabawki edukacyjne dla 9 latka chłopca i dziewczynki

Dziewięciolatki znajdują się w umysłowym stadium operacji konkretnych. To oznacza, że dziecko staje się coraz bardziej logiczne. Dziecko potrafi już coraz lepiej sortować przedmioty ze względu na określone cechy. Grupuje przedmioty o tym samym kolorze, czy kształcie, a także znajduje cechy wspólne pomiędzy przedmiotami, na pierwszy rzut oka różnymi od siebie.

Zabawki naukowe i edukacyjne dla 9 latków

Dobrym pomysłem jest też kupowanie 9 latkom naukowych zabawek, w których należy przeprowadzić doświadczenie fizyczne i chemiczne kończące się uzyskaniem określonego efektu, w postaci np. wulkanu, wyhodowanego kryształu, czy własnoręcznie zrobionych mydełek, kul do kąpieli, perfum, itp. Mogą także sprawdzać w zabawie na czym polega magnetyzm. Zabawki naukowe z pewnością uczą sumienności, dokładności, poszerzają wiedzę dziecka, ośmielają dziecko i wzmacniają interakcje z dorosłym. 9 latka, która sama lub z niewielką pomocą stworzy coś według instrukcji i cieszy się efektem, wzmacnia swoje poczucie własnej wartości i śmiałość do dalszego zdobywania wiedzy. Niekiedy dziecko robiące eksperyment musi zaczekać na efekt, co także ma dużą wartość, gdyż uczy cierpliwości.

9 latki nadal lubią zabawy w odgrywanie ról, szczególnie bawiąc się z innymi dziećmi. Dziewczynki chętnie bawią się w bycie mamą, czy nauczycielką. Chłopcy wybiorą zabawy w wojnę, zawody sportowe związane z rywalizacją, czy wyprawy do lasu w poszukiwaniu przygód poza domem. Dzieci w tym wieku bardzo lubią kawały, żarty i śmieszne zabawki. Dlatego tego typu gadżety dla dzieci z pewnością je ucieszą.

Chcą stymulować rozwój intelektualny 9 latka należy poszukać zabawek edukacyjnych. Zarówno 9 latek jak i 9 latka z pewnością ucieszą się z gier planszowych, klocków konstrukcyjnych, klocków lego, gry domino, układanki sudoku matematyczne, czy zabawki drewnianej z tabliczką mnożenia. Układanki matematyczne polegające na dodawaniu i odejmowaniu w zakresie 100 pomogą dziecko w edukacji matematyczne w szkole. Z kolei układanki edukacyjne z tabliczką mnożenia utrwalą i pomogą skutecznie zapamiętać tabliczkę mnożenia przez 9 latki.

 

Zabawki dla 10- latka

Gra Sudoku dla dzieci kolory diamenty Gra Sudoku dla dzieci kolory diamenty
Cena:

197,00 zł

Cena netto: 160,16 zł

szt.
zobacz więcej
Klocki do łączenia Klocki do łączenia
Cena:

7,00 zł

Cena netto: 5,69 zł

zobacz więcej
Klocki edukacyjne ułamki matematyczne dla dzieci Klocki edukacyjne ułamki matematyczne dla dzieci
Cena:

88,00 zł

Cena netto: 71,54 zł

szt.
zobacz więcej
Klocki matematyczne uniwersalne Klocki matematyczne uniwersalne
Cena:

97,00 zł

Cena netto: 78,86 zł

zobacz więcej
Ksylofon drewniany instrument dla dzieci Ksylofon drewniany instrument dla dzieci
Cena:

113,00 zł

Cena netto: 91,87 zł

szt.
zobacz więcej
Mega tabliczka mnożenia dla dzieci na stelażu obrotowe klocki Mega tabliczka mnożenia dla dzieci na stelażu obrotowe klocki
Cena:

122,00 zł

Cena netto: 99,19 zł

zobacz więcej
Model anatomiczny Model anatomiczny
Producent: Miniland
Cena:

779,00 zł

Cena netto: 633,33 zł

szt.
zobacz więcej
Liczmany Klocki Cuisenaire' a do nauki liczenia Liczmany Klocki Cuisenaire' a do nauki liczenia
Cena:

87,00 zł

Cena netto: 70,73 zł

szt.
zobacz więcej

Rozwój emocjonalno- społeczny 9 latka

9 latek coraz lepiej poznaje siebie i wie kim jest. Kształtująca się tożsamość dotyczące tego czego lubi, co sprawia mu przyjemność, a czego chce unikać oraz krystalizujący się system wartości moralnych pomaga lepszym zrozumieniu siebie, własnych i cudzych emocji. 9 latki potrafią już postawić się w sytuacji innego człowieka i prawidłowo odczytać jego emocje. Są społecznie coraz lepiej przygotowane do współpracy z innymi, a także wykazują empatię, czyli współodczuwanie emocji z innymi.

Warto rozmawiać z 9 latkiem na temat zainteresowań i bacznie obserwować jego zachowanie, w tym reakcje na różne zjawiska, po to by pomóc mu odkryć jeszcze nieodkryte pasje i talenty.

Czytanie książek przez 9 latka

9 latki lubią czytać książki i opowiadania o innych dzieciach oraz ich przygodach w szkole lub na wakacjach. Interesują je też historie detektywistyczne. Dzieci uwielbiają zagadki z odrobiną grozy. Taki kontrolowany strach trenuje ich odporność emocjonalną i pomaga w poradzeniu sobie z realnymi lękami obecnymi w ich życiu. Interesujące będą dla nich również książki związane z ich zainteresowaniami, mogą to być np. konie, zwierzęta, psy, koty, pojazdy, czy znane budowle. Czytanie i oglądanie zdjęć obiektów ich pasji poszerza horyzonty umysłowe, a także przynosi odpoczynek od tradycyjnej nauki i relaksuje.

Inteligencja to działanie, a zrozumieć oznacza wymyślić

To zdanie jednego z twórców teorii rozwoju dziecka, Piageta. Wiedza staje się bardziej zrozumiała, gdy dzieci same ją budują, niż gdy jest im ona narzucona. Pozwalajmy więc dzieciom na eksperymentowanie i naoczne przekonywanie się o zjawiskach fizycznych, chemicznych i przyrodniczych. Okazją do zdobywania wiedzy może być każdy spacer, wycieczka do lasu, czy udział w warsztatach edukacyjnych. Super sprawdzą się lekcje muzealne dla dzieci, gdzie często są aktywizowane do działania, by wykazać się kreatywnym myśleniem.

 

Lidibrii - sklep z edukacyjnymi zabawkami i produktami do terapii dla 9 letnich dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl