Gry i zabawki wspomagające rozwój mowy
Dzieci uczą się mowy w sposób naturalny przez naśladownictwo. Zanurzając dziecko w danym języku mamy pewność, że prędzej czy później się go nauczy. Aby wspierać naukę mowy należy wybierać zabawki zachęcające do komunikacji. Są to min. zabawy w odgrywanie ról i lalki, pacynki, misie - przytulanki, zabawkowy teatr, zabawkowa kasa sklepowa. Pomocne w nauce mówienia są też zabawki angażujące dłonie i palce, a więc przewlekanki, nawlekanki z koralikami, cyfry i litery z otworami do szycia, układanki pinezki dla dzieci, mozaiki z guziczków. Sprawdzą się również gry z obrazkami i zdjęciami przedstawiającymi realne obiekty, ludzi w określonych sytuacjach, np. Fotografie czynności, czy Fotografie przymiotniki

199,00 zł
Cena netto: 161,79 zł

118,00 zł
Cena netto: 95,93 zł

179,00 zł
Cena netto: 145,53 zł

139,00 zł
Cena netto: 113,01 zł
Rozwój mowy dziecka kamienie milowe
Rozwój mowy dziecka do 4 miesiąca życia
W tym czasie dziecko uczy się dopiero podstaw mowy. Porusza się, kiedy mówisz. Zwraca się do Ciebie, gdy mówisz i od około 1 tygodnia życia rozpoznaje Twój głos. Od 4 tygodnia wykonuje drobne ruchy wargami, "odpowiadając" na Twoje pytania. Od około 8 tygodnia dziecko wydaje dźwięki "gu, gu" zwane głużeniem. Maluch odróżnia już dźwięki mowy od innych dźwięków.
Rozwój mowy dziecka do 8 miesiąca życia
Maluch potrafi już artykułować dźwięki. Zaczyna od samogłosek, a następnie przechodzi do sylab, uniwersalnych w każdym języku.
Rozwój mowy dziecka do 10 miesiąca życia
Dziecko wykazuje preferencje wobec dźwięków które słyszy w języku otoczenia. Może już powiedzieć słowa takie jak "mama" czy "tata". Pierwsze słowa dotyczą przedmiotów z otoczenia dziecka, zwierząt.
Dziecko w wieku 14 miesięcy
Gaworzenie dziecka ma już rytm języka. Dziecko wydaje dźwięki w taki sposób, że słychać, że chce przekazać coś opiekunowi. Używa już prostych słów, ale też wyrazów dźwiękonaśladowczych, np. "kici, kici".
Mowa dziecka w wieku 2 lat
Dziecko wypowiada już od 50 - 200 wyrazów, ale rozumie dużo więcej. Zaczyna używać zaimków "ja", "ty". Buduje proste zdania składające się z dwóch słów. Potrafi postępować według prostych instrukcji. Skupia uwagę i słucha krótkich bajek.
Mowa dziecka w wieku 3 lat
Trzylatek przeciętnie zna już 800 słów, mówi krótkimi zdaniami. W mowie zaczyna zwracać uwagę na końcówki gramatyczne i odmieniać wyrazy, nadając im inne znaczenie. Zaczyna też używać liczby mnogiej. Rozmawiając z dzieckiem, zadając mu pytania, czytając mu wspierasz jego dalszy rozwój umiejętności mówienia.
Mowa dziecka w wieku 5 lat
W wieku ok. 4,5 lat dziecko opanowuje już podstawowe zasady gramatyki i języka. Można z nim rozmawiać o różnych sprawach w teraźniejszości, przeszłości i przyszłości.