Gra edukacyjna drewniana układanka zmysły człowieka





Opis
Układanka płytki z obrazkami przedstawiającymi zmysły człowieka oraz obiekty, których poznanie jest możliwe za ich pośrednictwem.
Zestaw zawiera: 5 płytek podstawowych z symbolami zmysłów wzroku (oko), słuchu (ucho), smaku (usta), powonienia (nos), dotyku (dłoń), 30 płytek z obrazkami przedmiotów i obiektów, 2 kostki, instrukcję.
Zadaniem dziecka jest posortowanie obrazków i połączenie ich z pasującym narządem zmysłu. Układanka może być początkiem rozmowy na temat rozwoju dziecka i uświadomienia jakie zaburzenia mogą się wystąpić. Gra wspiera edukację przyrodniczą w szkole.
Gra może być także wspierać terapię mowy dziecka. Poszerza zasób słownictwa biernego i czynnego, zachęca do budowania zdań i dłuższych wypowiedzi werbalnych.
Cele psychopedagogiczne osiągane w zabawie:
- trening sortowania i klasyfikowania przedmiotów ze względu na cechy wspólne
- ćwiczenie koordynacji wzrokowo - ruchowej i spostrzegania
- rozwój słownictwa i myślenia logicznego
- edukacja w temacie funkcjonowania ciała człowieka
- pomoc dydaktyczna w nauce przyrody
Wymiary: 21 x 19 x 4.5 cm
Układanki, w których dziecko dopasowuje obrazki przedmiotów do odpowiednich kategorii niezwykle wspierają rozwój myślenia i mowy dziecka.
Takie gry pomagają dziecku rozwijać umiejętności poznawcze, takie jak kategoryzacja i sortowanie, co pomaga im w organizowaniu i porządkowaniu swojego świata.
Gry te również pomagają dziecku rozwijać umiejętności językowe, ponieważ zmuszają je do rozpoznawania i nazywania różnych przedmiotów i kategorii. Dziecko musi używać słów, aby opisać, co widzi, i wyrażać swoje myśli w sposób logiczny i zrozumiały.
Oprócz tego, układanki i gry tego typu pomagają dziecku rozwijać umiejętności społeczne, takie jak współpraca i komunikacja. Kiedy dziecko gra w takie gry z innymi dziećmi lub z dorosłymi, musi się komunikować i pracować razem, aby osiągnąć cel.
Dlatego, jeśli chcesz wspierać rozwój swojego dziecka, warto zainwestować w takie gry i układanki, które pozwolą mu rozwijać umiejętności poznawcze, językowe i społeczne.