Zabawki edukacyjne dla 2 latka chłopiec i dziewczynka
W wieku 2 lat Twój maluch mówi, chodzi, wspina się, skacze, biega i kipi energią. Twoje dziecko ma teraz rosnący zasób słów i regularnie poznaje nowe słowa. Ona/on potrafi sortować kształty i kolory i może nawet wykazać zainteresowanie treningiem czystości na nocniku. W tym okresie dla 2 latka wartościowe będą na pewno zabawki do pchania i ciągnięcia oraz wszelkiego rodzaju piłki, które maluch może rzucać, toczyć obserwując ich ruch i próbować kopnąć. Zabawki takie poprawią koordynację, zmysł równowagi oraz umiejętność planowania kolejnego ruchu. Zabawki mobilne kształtują sprawność ruchową i doskonalą zmysł równowagi dziecka dwuletniego.
Co umie dwulatek?
Dwulatek jest w stanie ułożyć prostą układankę, umieścić proste kształty we właściwych otworach sortera, a także budować wieże z klocków. Fajnie jest wspólnie budować wieże z klocków a następnie je burzyć. Klocki odpowiednie dla dwulatka, to klocki drewniane, klocki lego duplo, czy klocki jeżyki. Dwulatka niezdarnie, ale potrafi sama jeść już łyżką. Ważne jest, aby umożliwić dziecku kształtowanie samodzielności, nie spiesząc się za bardzo z pomocą. Dwulatek chce wykonywać rzeczy, których nie potrafi. Lepiej dawać mu zadania łatwiejsze niż odmawiać ich wykonywania. Dwuletni maluch lubi czuć w dłoniach i ściskać miękkie przedmioty, gniotki czy ciastolinę, a także uwielbia zabawy z piaskiem i wodą. Nie potrafi jeszcze z nich zbyt wiele wytworzyć, lecz sama zabawa w doświadczanie różnych konsystencji i faktur jest już dla niego niezwykle fascynująca. Dwuletnie dziecko zaczyna naśladować czynności dorosłych, np. sprzątania i chce się do nich przyłączać Dlatego dobrze jest wspólnie z naszym dwuletnim berbeciem układać np. rzeczy na półkach, segregować zabawki, wrzucać do kosza pluszaki, itp. W tym okresie pożyteczne będą zabawki naśladujące sprzęty domowe: zabawkowy odkurzacz, zabawkowy zestaw do zamiatania, sprzęty do gotowania, talerzyki, kubeczki do picia, itp. Dwuletni brzdąc rozumie już znaczenie słów: "nad", "pod", "obok" , "w środku". Chętnie wkłada mniejsze przedmioty do większych. W tym czasie przydatne będą do zabawy kubeczki, które można wkładać jeden w drugi, za także różnorodne edukacyjne sortery: przedmiotów i prostych kształtów. Wartościowe okażą się też pierwsze wkładane puzzle ze zwierzątkami, pojazdami itp.które będą trenowały dziecięcą koordynację oko - ręka. Pierwsze książeczki dla dwulatka będą rozwijały u niego koncentrację uwagi, słownictwo, spostrzegawczość i sprawność dłoni podczas przewracania kartek w książce. Zarówno chłopiec, jak i dziewczynka w wieku dwóch lat chętnie spróbują zajęć kreatywnych, typu rysowanie, czy malowanie pod kontrolą dorosłego. W przypadku dziecka w tym wieku należy zakupić grube kredki oraz farby do malowania palcami. Efekty na pewno zachwycą malucha i zachęcą do dalszych kreatywnych zabaw.

118,00 zł
Cena netto: 95,93 zł

56,00 zł
Cena netto: 45,53 zł

109,00 zł
Cena netto: 88,62 zł

159,00 zł
Cena netto: 129,27 zł

139,00 zł
Cena netto: 113,01 zł

159,00 zł
Cena netto: 129,27 zł

139,00 zł
Cena netto: 113,01 zł

149,00 zł
Cena netto: 121,14 zł

99,00 zł
Cena netto: 80,49 zł

236,00 zł
Cena netto: 191,87 zł

398,00 zł
Cena netto: 323,58 zł
Kim jest dwulatek i co potrafi?
Dwulatek to mały człowiek na etapie rozwoju niezależności, komunikacji i relacji międzyludzkich.
Dwulatek rozwój ruchowy i sensoryczny
Dziecko zakończyło okres niemowlęcy, rozpoczęło etap samodzielnego poruszania się, aktywnego poznawania otoczenia i doświadczania własnej sprawczości. Dlatego tak ważne jest umożliwienie mu doświadczania świata wszystkimi zmysłami: dotykiem poznawania faktur i kształtów przedmiotów pod kontrolą wzroku, słuchania dźwięków, melodii i piosenek dla dzieci, wąchania przedmiotów.
Dwulatek rozwój emocjonalny
Jest to też czas uczenia się przez dziecko granic i zasad oraz respektowania uczuć innych. Ten okres może przysporzyć rodzicom i opiekunom trochę stresu, gdyż dla dziecka w wieku 2 lat hasło: "nie" niejednokrotnie będzie budziło sprzeciw i bunt. Nie oznacza to, że należy ustępować, ale egzekwować ważne reguły, (w szczególności te związane z bezpieczeństwem dziecka) z szacunkiem dla uczuć dziecka i spokojem. Nazywanie przeżywanych przez dziecko emocji pomoże 2 latkowi zmniejszyć stres i opanować emocje.
Dwulatek potrafi już rozpoznać siebie w lustrze i na aktualnych zdjęciach. Jest to oznaka kształtującego się poczucia własnego ja. Aby sprawdzić, posadź dwulatka przed lustrem i posmaruj białym kremem jego nosek. Gdy dotknie do swojego noska, a nie do odbicia w lusterku, oznacza to, że zaczyna rozumieć siebie i swoje "ja". Aby pomóc w osiągnięciu tego etapu rodzice mogą: bawić się w gry i zabawy przed lustrem, jak najczęściej używać imienia dziecka, oglądać album z fotografiami wspólnie z dzieckiem, wskazywać na umiejętności dziecka, np. Zosiu, umiesz mówić, prawda?
Rozwój społeczny dwulatka
Dwulatek i dwulatka zaczynają w tym wieku bawić się z innymi dziećmi, chociaż najczęściej zabawa przebiega jeszcze równolegle, dzieci bawią się obok siebie. Dwulatki nie potrafią dzielić się zabawkami z innymi dziećmi. W tym okresie dziecko określa swoją wartość przez to co ma, a nie jakie jest, dlatego oddanie, czy pożyczenie swojej rzeczy jest dla dwulatka tak trudne. Jest to przejściowy etap, świadczący o jak najbardziej prawidłowym rozwoju dziecka. Można zachęcać do dzielenia się, ale nie należy zmuszać, czy obwiniać, a tym bardziej karać dziecko za to że nie chce tego zrobić. Aby uniknąć konfliktów i trudnych emocji, przed wizytą innych dzieci można uprzedzić dziecko o tym fakcie, ustalić wcześniej czym mogą się bawić, a najcenniejsze i najbardziej ukochane zabawki naszego dziecka po prostu schować.
Lidibrii - sklep z edukacyjnymi zabawkami i produktami do terapii dla 2 letnich dzieci.
Pomożemy Ci wybrać najlepiej dopasowane produkty do wieku, potrzeb i zainteresowań Twojego dziecka.