Zapisz się na newsletter!
Zapisz się na listę mailową, a otrzymasz powitalny rabat 10 % na wszystkie zabawki w naszym sklepie
Submit

Zabawki edukacyjne dla 8 latka chłopiec i dziewczynka

Wybranie odpowiedniej zabawki dla 8-latka stanowi duże wyzwanie, ponieważ dzieci w tym wieku rozwijają swoje własne zainteresowania. Wiele 8-latków lubi zabawy w wyobraźni, podczas gdy inni mogą pogłębiać zainteresowania w różnych dziedzinach, takich jak sport, szachy, zainteresowania artystyczne: śpiew, muzyka i gra na instrumentach, malarstwo, czy rysunek dla dzieci. Często dzieci w wieku 8 lat wybierają takie aktywności jak: projektowanie, informatyka, czy programowanie z wykorzystaniem Minecraft czy Lego.

Czym się bawią 8 letnie dziewczynki

8 latki chętnie będą bawiły się pluszakami i zabawkami potrzebnymi do odgrywania ról. Są to między innymi: zabawa w sklep, zabawa w dom. 8 letnie dziewczynki chętnie wybiorą zabawki typu salon urody, salon piękności dla dzieci. Poza tym dziewczynki 8 latki bardzo często kochają zwierzęta i uwielbiają się bawić w opiekę nad końmi, psami czy kotami. Dziewczynki w wieku 8 lat wybierają też zabawy kreatywne i naukowe, jak malowanie po numerkach. tworzenie obrazków z diamentów, robienie własnych mydełek, hodowanie kryształu, czy zabawy naukowe i eksperymenty dla dzieci.

Czym się bawią 8 letni chłopcy

8 letni chłopiec z kolei chętnie sięgnie po zabawki stację kolejową, zabawkowe lotnisko, klocki lego z których można stworzyć niesamowite budowle, pojazdy do zabawy, czy małe samochodziki kolekcjonerskie. Chłopcy w wieku 8 lat muszą mieć możliwość rozładowania energii, która w nich wręcz kipi. Doskonale sprawdzą się wszelkie formy ruchu i zabawki sportowe, typu trampolina, rower, hulajnoga dla dzieci, czy deska balansująca. Chłopców zainteresować mogą eksperymenty fizyczne i chemiczne dla dzieci, które można znaleźć w zabawkach naukowych, np.

Te wspaniałe sportowe, kreatywne i zabawne prezenty w pełni zaangażują 8 latki

Zabawki dla 8-latka

Gra Sudoku dla dzieci kolory diamenty Gra Sudoku dla dzieci kolory diamenty
Cena: 197,00 zł (netto: 160,16 zł )
szt.
zobacz więcej
Klocki edukacyjne ułamki matematyczne dla dzieci Klocki edukacyjne ułamki matematyczne dla dzieci
Cena: 88,00 zł (netto: 71,54 zł )
szt.
zobacz więcej
Ksylofon drewniany instrument dla dzieci Ksylofon drewniany instrument dla dzieci
Cena: 113,00 zł (netto: 91,87 zł )
szt.
zobacz więcej
Liczmany w kolorach tęczy Liczmany w kolorach tęczy
Cena: 197,00 zł (netto: 160,16 zł )
szt.
zobacz więcej
Łamigłówka drewniana Łamigłówka drewniana
Cena: 26,00 zł (netto: 21,14 zł )
szt.
zobacz więcej
Łamigłówka drewniana Łamigłówka drewniana
Cena: 26,00 zł (netto: 21,14 zł )
szt.
zobacz więcej
Tablica stelaż edukacyjny do zabaw w szkołę 80 elementów Tablica stelaż edukacyjny do zabaw w szkołę 80 elementów
Cena: 449,00 zł (netto: 365,04 zł )
szt.
zobacz więcej
Zegar edukacyjny Zegar edukacyjny
Cena: 37,00 zł (netto: 30,08 zł )
szt.
zobacz więcej
Liczmany Klocki Cuisenaire' a do nauki liczenia Liczmany Klocki Cuisenaire' a do nauki liczenia
Cena: 87,00 zł (netto: 70,73 zł )
szt.
zobacz więcej

Trafiona zabawka dla 8 latka, czyli...?

Jeśli wiesz jakie tematy najbardziej ekscytują Twojego 8-latka możesz wybrać zabawkę, która bezpośrednio wspiera jego zainteresowania. Może to być również świetna okazja, aby poszerzyć horyzonty i zaoferować mu coś innego, co z dużym prawdopodobieństwem mu się spodoba. Jeśli nie znasz dobrze dziecka, zapytaj jego rodziców, jaka zabawka najlepiej sprawdzi się dla 8 latka. Rodzice znają najlepiej preferencje swojego dziecko i z pewnością naprowadzą na dobry trop jeśli chodzi o gry czy zabawki. Poszukując odpowiednich zabawek, trzeba uwzględnić kamienie milowe rozwoju 8-latka. Dzieci w wieku 8 lat stają się coraz bardziej dojrzałe i niezależne. Dobrze jest wspierać ich coraz lepiej rozwijające się umiejętności motoryczne i lokomocji. Ważne, aby pamiętać że dzieci rosną nie tylko fizycznie, ale rozwijają się też poznawczo i emocjonalnie.

Dobierając zabawki dla 8 latka kierowaliśmy się różnymi zainteresowaniami, wartością zabawową i rozrywkową przedmiotów, a także możliwości zabawy w grupie, z przyjaciółmi. Wybór dotyczy również zabawek edukacyjnych, które przynoszą wyzwania intelektualne dla 8 latka. 8 latek uczy się już rozumować, wyciągać wnioski, i sprawnie kojarzyć związki przyczynowo - skutkowe. Lubi łamigłówki umysłowe dla dzieci i gry słowne takie jak sudoku czy scrabble.

 

Lidibrii - sklep z edukacyjnymi zabawkami i produktami do terapii dla 8 letnich dzieci.

Pomożemy w doborze najlepszych zabawek edukacyjnych dla Twojego dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl