Wczytuję dane...

Domino gra edukacyjna uwaga selektywna

Model:  2324/33050
średnia: 0.0  ocen: 0
Ten produkt nie ma jeszcze ocen
Produkt dostępny!
2 szt.
{|p|}Gra w domino, w której należy dobrać kafelki według koloru, kształtu albo obu tych cech. Gra rozwija uwagę selektywną dziecka, które ma koncentrować uwagę na wybranej właściwości kafelka.  W zestawie znajduje się 28 dwustronnych kart domino oraz 15 o
74,00 PLN*
* z podatkiem VAT

Domino kształty i kolory

Gra, w której zadaniem graczy jest odpowiednie dobranie płytek z nadrukowanymi kształtami, kolorami lub obiema cechami. Płytki domina są dwustronne. Po jednej stronie znajdują się kształty na szarym tle, a po drugiej na kolorowym tle. Gramy wybierając stronę i decydujemy według jakich kryteriów będziemy układać domino - czy według zasady kolor do koloru, czy według reguły kształt do kształtu, czy też biorąc pod uwagę oba te kryteria. Gra daje wiele sposobów przeprowadzenia zabawy.

Gra ćwicząca uwagę selektywną

 Gra domino kształty i kolory trenuje uwagę selektywną dziecka, to znaczy taką, kiedy musi koncentrować się na jednej cesze produktu pośród wielu innych. Rozwija wtedy umiejętność odsiewania niepotrzebnych bodźców. Taka zdolność filtrowania dopływających bodźców przydaje się bardzo podczas nauki szkolnej dziecka, gdzie pomimo różnych dopływających impulsów z zewnątrz trzeba skupić uwagę na aktualnym zadaniu. Dlatego gra domino trenuje wybiórczość uwagi oraz odporność na dystraktory u dziecka.

Gra wykonana z naturalnych, ekologicznych materiałów

Domino wykonane jest z grubego i trwałego kartonu pokrytego bezpiecznymi kolorowymi nadrukami.

Wymiary płytki domina: 7,6 x 13,4 cm

Zawartość gry: 28 płytek domina, 15 okrągłych żetonów do liczenia punktów.

Pomoc terapeutyczna dla dzieci

Domino może być używane na zajęciach terapeutycznych jako pomoc do ćwiczeń koncentracji uwagi u dzieci z nadpobudliwością psychoruchową (ADHD). Dzieci, a szczególnie dziewczynki z zaburzeniami uwagi w szkole często pozostają niezauważone ze swoim problemem. Uwagę nauczycieli skupiają zazwyczaj nadruchliwi chłopcy. U dziewczynek ADHD częściej przejawia się jedynie zaburzeniami uwagi. Dziewczynki mogą być ciche i nie przyznawać się do swoich problemów, dlatego warto na nie zwrócić szczególną uwagę.

Gra pomoże też dzieciom niedowidzącym ćwiczyć percepcję kolorów i kształtów.

Może być również pomocna w pracy logopedycznej z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, w celu nauki nazw kolorów i nazw figur geometrycznych.

Polecamy tę grę zarówno do zabaw z dziećmi, jak i treningu umiejętności poznawczych i percepcji wzrokowej.

Gra domino selektywna uwaga w sklepie internetowym Lidibrii Edukacja i Terapia zabawki edukacyjne i terapeutyczne

 

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...