Wczytuję dane...

Zabawki dla 3-latka (15)

strona nr 1
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Zabawki edukacyjne dla 3 latka chłopca i dziewczynki

Wybierając zabawki dla trzylatka uwzględnijmy jego umiejętności oraz zainteresowania. Inne zabawki będą też interesowały 3 letniego chłopca, a inne 3 letnią dziewczynkę. W tym wieku większość dzieci potrafi już się wypowiadać w sposób zrozumiały dla otoczenia dlatego zabawki edukacyjne będą doskonałym wyborem. Dziecko w wieku 3 lat lubi nawlekać koraliki, kształty, czy makaroniki na nitkę czy sznurek. Pojawiają się zabawy tematyczne w udawanie, np. zabawa w lekarza. 3 latka chętnie będzie bawiła się w dom, kołysanie lalek, karmienie. Z kolei 3 latek może chętniej wybierać do zabawy pojazdy i związane z nimi wyposażenie, np. garaże do zabawy, stacje paliw dla dzieci, zabawkowe pociągi, statki,czy samoloty z klocków. Trzyletnie dziecko coraz dłużej może koncentrować uwagę, dlatego zabawki dla 3 latka mogą być bardziej skomplikowane.

3 letnie dziecko potrzebuje również zabawek edukacyjnych, takich jak puzzle wkładane i puzzle z elementów. Puzzle drewniane będą doskonałym wyborem: są trwałe i wygodne do chwytania dla dzieci. Poza tym trzylatki chętnie uczą się grać w bardzo proste gry planszowe z dorosłymi. Uczą się w ten sposób oczekiwania na swoją kolej, naprzemienności gry oraz mogą doświadczyć pierwszych porażek, co uodporni je emocjonalnie.

Trzyletni maluch chętnie buduje z klocków. Z radością sięgnie po klocki drewniane, klocki lego, czy klocki duplo, Jego budowle stają się coraz wyższe i złożone. Trzylatek piętrzy wieżę minimum z 10 małych drewnianych klocków.

Trzylatek również chętnie zajmie się zabawą stempelkami dla dzieci, która rozwija kreatywne myślenie i precyzję manualną. 

Trzylatek jest bardzo ciekawy świata i wszystko go interesuje. Wybranie ciekawej zabawki odpowiedniej dla 3 latka, może okazać się trudnym wyzwaniem. Jego zainteresowania mogą się szybko zmieniać, dlatego nie obawiajmy się, że prezent dla 3 latka okaże się nietrafiony. Przeciwnie, może sprawić, że nasz 3 letni maluch rozwinie nowe zainteresowania! Trzylatek lubi być w ruchu i zabawy na świeżym powietrzu. Podczas spaceru chętnie obserwuje świat, a potem fantazjuje na jego temat. Trzyletni brzdąc ma bardzo rozwiniętą wyobraźnię. Lubi oglądać kreskówki i marzy o zabawkach przedstawiających bohaterów jego ulubionych filmów dla dzieci. Lubi odgrywać sytuacje z życia w zabawie. To pomaga mu przepracować przeżywane emocje, a niekiedy uporać się z nimi. W wieku 3 lat dziecko zaczyna bawić się w doktora, w sklep, w dom. Są to zabawy tematyczne, do których malec potrzebuje eksponatów takich jak zestaw lekarza dla dzieci, kasa sklepowa do zabawy dla dzieci, zabawkowy garaż i samochodziki.

Wiek 3 lata to dobry czas, by rozpocząć naukę literek, cyferek i układania puzzli. Dziecko w wieku 3 lat potrzebuje wyzwań i różnorodnych zadań edukacyjnych, które ukształtują jego zdolność do skupiania uwagi oraz rozwiną umiejętności przydatne w przyszłej edukacji przedszkolnej i szkolnej. Zabawa dowolna, jak i ta ukierunkowana przez dorosłego stanowi podstawy przyszłych bardziej zaawansowanych umiejętności dziecka. Zabawy manualne u dzieci takie jak rysowanie, lepienie, nawlekanie poprawiają sprawność nie tylko dłoni, ale też sprawność mowy dziecka, czyli artykulację!

Lidibrii - sklep z edukacyjnymi zabawkami i produktami do terapii dla 3 letnich dzieci.