Wczytuję dane...

ZABAWKI EDUKACYJNE

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.

Zabawki rozwojowe dla dzieci

Zadaniem dobrych zabawek dla dzieci jest pomoc w zdobyciu umiejętności potrzebnych im w dorosłym życiu.

W naszym sklepie można zaopatrzyć się w szeroki wybór zabawek edukacyjnych dla przedszkolaków jak i starszych dziec. Najbardziej popularne zabawki edukacyjne to: sortery, układanki, klocki, gry literowe i słowne, puzzle z cyframi i literami, łamigłówki logiczne, sudoku, gry, liczydła, gry memory wzrokowe i dotykowe, mozaiki, zegary edukacyjne, tablice i puzzle magnetyczne, liczmany, domina.

Zabawki oznaczone jako edukacyjne są częściej wybierane i chętniej kupowane przez rodziców niż inne zabawki. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, a edukacyjne zabawki umożliwiają szeroki zakres zabaw i wspierania rozwoju dziecka.  Zabawki naszym w sklepie stymulują rozwój poznawczy i emocjonalny. Szeroki wybór zabawek edukacyjnych inspiruje do nauki przez zabawę. W naszym sklepie można znaleźć puzzle, gry, układanki logiczne, pomoce do nauki liter i cyfr, labirynty drewniane, klocki i zabawki konstrukcyjne. Zabawki rozwojowe są niezwykle atrakcyjne i ważne dla dzieci. Pobudzają  ciekawość poznawczą i chęć eksperymentowania. Układanie puzzli, z wykorzystaniem literek, cyfr, czy historyjek obrazkowych oprócz samej radość zabawy, otwiera dziecko na zdobywanie wiedzy.

Zabawki edukacyjne a umiejętności dziecka

Zabawki edukacyjne, jakie można kupić w sklepie Lidibrii,  to zabawki mądre, które mają na celu nauczenie dziecka określonej umiejętności. Puzzle wspierają rozwój spostrzegania i koordynacji wzrokowo - ruchowej. Układanki pomogą w nauce liter i liczenia. Skojarzenia i historyjki obrazkowe kształtują myślenie logiczne i przyczynowo - skutkowe dziecka. Gry logiczne wymagają zastanowienia i zaplanowania działań. Zabawki edukacyjne kształtują u dziecka postawę zadaniowości, umiejętności kończenia zadań, a tym samym stanowią niezastąpione przygotowanie do nauki w szkole.

Lidibrii Zabawki Edukacyjne i Terapeutyczne

znaleźć można produkty wszechstronnie rozwijające rozwój poznawczy i społeczny malucha.

W ciągu ostatnich kilku lat rodzice zaczęli coraz bardziej interesować się różnymi rodzajami zabawek edukacyjnych dla dzieci. Każdy rodzic pragnie wszystkiego co najlepsze dla swojego dziecka, dlatego chętniej wybiera i kupuje zabawki edukacyjne, niż inne zabawki. Zabawki edukacyjne pomagają dziecku nauczyć się czegoś dobrego, umiejętności, które  przyniosą owoce w przyszłości. 

Zabawki edukacyjne wpływ na rozwój koncentracji uwagi dziecka

W dzisiejszych czasach dzieci niestety częściej sięgają po gry komputerowe i filmy. Młode pokolenie jest przyzwyczajone do ruchomego obrazu, który porusza się przed ich oczami bez żadnego wysiłku z ich strony. Taka bierna aktywność angażuje uwagę mimowolną dziecka, która uruchamia się bez wysiłku. Celem dorosłego powinno być kształtowanie u dziecka uwagi dowolnej, czyli takiej, kiedy to ono samo kieruje jakimś własnym działaniem i tworzy rzeczywistość. Uwaga dowolna jest niezbędna w trakcie nauki szkolnej by przyswajać wiedzę i osiągać sukcesy.

Uwagę dowolną już w najwcześniejszym etapie życia aktywizuje zabawa i zabawki edukacyjne. Zabawa jest najważniejszą aktywnością każdego dziecka. Nauka przez zabawę odbywa się w każdej chwili i  nieświadomie za każdym razem, gdy dziecko się bawi. Jednak rodzic musi kontrolować zabawę, dlatego tak ważny jest właściwy dobór zabawek edukacyjnych

Zabawki edukacyjne i ich wpływ na rozwój uwagi i poznania

Podczas zabawy dziecko uczy się wielu nowych rzeczy. Aby dobrze spełniały swoją rolę, zabawki i gry muszą być odpowiednio połączone z aktywnością dziecka. To nie jest trudne, ponieważ każda zabawa składa się z kilku gier, które wymagają użycia zabawek. Każda zabawka może być edukacyjna, dopóki nie wpływa negatywnie na zachowanie dziecka oraz jest używana w dziecięcej zabawie.

Odpowiedni dobór zabawki edukacyjnej do wieku dziecka

, sprawi, że zabawa stanie się dla dziecka wyzwaniem, nie będzie ani za łatwa ani zbyt trudna. Właściwie dobrana zabawka edukacyjna zaangażuje dziecko, przyciągnie na dłużej jego uwagę oraz zachęci do działania i poznawania. Pomoże w zdobyciu nowych zdolności, a tym samym wzmocni wiarę w siebie i podniesie poczucie własnej wartości.

Najczęściej kupowane zabawki edukacyjne dla roczniaka to maskotki, miękkie klocki, klocki fakturowe, zabawki sensoryczne, zabawki dźwiękowe

Najchętniej wybierane zabawki edukacyjne dla 2 latka, to chodziki do pchania, zabawki do ciągnięcia, sortery kształtów, maskotki

Najpopularniejsze zabawki edukacyjne dla 3 latka to zabawki udające sprzęty domowe, wkładane puzzle drewniane, zabawki do manipulacji, klocki do łączenia typu lego duplo.

Zabawki edukacyjne cieszące się niesłabnącą popularnością dla dzieci w wieku przedszkolnym to klocki, tory zjazdowe, zabawki do odgrywania ról: kuchnie do zabawy, domki dla lalek, figurki, pacynki, przytulanki, samochody, a także puzzle, układanki drewniane

Dzieci starsze 6 - 10 lat nadal chętnie podejmują zabawy tematyczne (odgrywanie ról) do czego wykorzystują figurki, miniaturowe mebelki i sprzęty domowe. Chętnie układają puzzle np. przedstawiające ich ulubione postaci i składające się z większej liczby elementów. Dzieci w młodszym wieku szkolnym intensywnie rozwijają relacje społeczne z rówieśnikami i bardzo chętnie grają w gry planszowe. Dla dzieci w wieku 6-10 lat idealnym prezentem będą też zabawki naukowe, pozwalające na kreatywność i wytworzenie produktu, np. mydełka, wulkanu w krótkim czasie.

Zabawki znajdują się wśród pierwszych obiektów, z którymi dziecko ma kontakt. Dziecko uczy się rozwiązywać problemy i rozumieć jak coś działa przez pytania: “czy to tu pasuje?”, “dlaczego to tu pasuje?’, “jak duże to jest?” Zabawki pomagają dziecku uczyć się chwytać, ciągnąć, pchać, koordynować ruchy głowy z ruchami dłoni.

Zabawki są nieodzownym elementem zabawy. Zabawa z szerokim zakresem edukacyjnych zabawek pomaga dziecku rozwijać wyobraźnię, rozumieć, że różne obiekty mają różne właściwości. Pozwala uczyć się, jak łączyć różne elementy, by w zabawie powstały nowe, interesujące obiekty.

Rodzaje zabawek dla dzieci

zabawki edukacyjne: układanki, sortery, gry memory, domino obrazkowe, liczbowe, klocki z literami alfabetu, klocki z cyframi i znakami matematycznymi

zabawki manipulacyjne: sznurowanki, nawlekanki, pętle motoryczne, tablice manipulacyjne, tablice magnetyczne, zabawki sensoryczne, które można ugniatać, naciskać, ściskać, przelewać, lepić itp.

zabawki mobilne: chodziki do pchania, zabawki do ciągnięcia na sznurku, tory przeszkód, tunele, ścieżki równoważne do przechodzenia, deskorolka, deska do balansowania

zabawki do odgrywania ról: lalki, pacynki, maskotki i akcesoria do nich (wózek dla lalek, ubranka dla lalek), kuchnia dziecięca do zabaw, zabawki udające sprzęty domowe: odkurzacz, szczotka do zamiatania