Wczytuję dane...

Chemiczne memory - pochodne węglowodorów

Model:  821/P110009
średnia: 0.0  ocen: 0
Ten produkt nie ma jeszcze ocen
Produkt dostępny!
10 szt.

Memory chemiczne to sześć tematów pozwalających utrwalić praktycznie całą nomenklaturę chemiczną obowiązującą w gimnazjum. Pochodne węglowodorów.

193,00 PLN*
* z podatkiem VAT

Chemiczne Memory


ZASADY GRY


Chemiczne MEMORY  składa się z 40 elementów. Wielobarwne elementy zawierają hasła: nazwy lub wzory substancji chemicznych, nazwy zjawisk,  pojęć. Na jednobarwnych elementach  znajduje się wyjaśnienie haseł -  właściwości substancji chemicznych, definicje pojęć, zjawisk. Gracze mają  kostki odwrócone grzbietem do góry wybierają losowo jeden element  z kolumny "haseł"  jeden z kolumny "wyjaśnień". Odczytują głośno, jeśli wybrane elementy tworzą parę,  to gracz odkłada ją i zyskuje 1 pkt., jeżeli nie  odkłada je na to samo miejsce grzbietem do góry i wszyscy  starają  się zapamiętać miejsce odczytanych elementów gry. Zabawa trwa tak długo aż wszystkie pary zostaną dobrane. Wygrywa osoba, która ma ich najwięcej. Gra zapewnia  koncentrację wszystkich uczestników,  a wielokrotne odczytywanie haseł i wyjaśnień zapewnia utrwalenie  wiadomości.


Uwagi dydaktyczne


Elementy Chemicznego memory można potraktować również jak rozsypankę i wtedy uczniowie mają za zadanie dobrać odpowiednie pary. Daje to możliwość wykorzystania wszystkich elementów na raz np. na lekcji powtórzeniowej lub wybranych tylko elementów w części nawiązującej do lekcji lub rekapitulacji. Przygotowano 6 kompletów do działów realizowanych w gimnazjum :
1.    Substancje chemiczne i ich właściwości. Powietrze.
2.    Atom i cząsteczka
3.    Kwasy i zasady
4.    Węgiel i jego związki.
5.    Pochodne węglowodorów
6.    Chemia, a żywność.
Chemiczne Memory pozwala przypomnieć i utrwalić większość ważnych pojęć omawianych w gimnazjum. Stanowi doskonały środek dydaktyczny pozwalający szybko i atrakcyjnie uporządkować wiadomości przed sprawdzianem z określonego działu jak i przed egzaminem gimnazjalnym. Dodatkowym walorem tej gry jest wizualizacja pojęć i definicji, co ogromnie uatrakcyjnia te grę.


Wszystkie zaproponowane gry można wykorzystać realizując dowolny program nauczania chemii w gimnazjum oraz stosowny do tego programu podręcznik.
Wszystkie zaproponowane gry uzyskały pozytywne recenzje recenzentów Ministerialnych i zostały wpisane na listę środków zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.


Certyfikat:

Produkt posiada znak bezpieczeństwa CE.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...