Wczytuję dane...

Chemiczne domino-kwasy i zasady

Model:  815/P110003
średnia: 0.0  ocen: 0
Ten produkt nie ma jeszcze ocen
Produkt dostępny!
10 szt.
{|p|}1 z kompletu domin chemicznych pozwalające utrwalić praktycznie całą nomenklaturę chemiczną obowiązującą w gimnazjum. Kwasy i zasady.{|/p|}
155,00 PLN*
* z podatkiem VAT

Domino „Kwasy i zasady”

 

Daje możliwość sprawdzenie znajomości nazw i wzorów obowiązujących w gimnazjum kwasów i zasad. Pozwala utrwalić również  nazwy odpowiadającym ich jonów oraz tlenków z których powstają.Zawartość:

  • Solidna skrzynka wykonana z drewna bukowego w wymiarach 17,5 x 10,5 x 5,5 cm, lakierowana.
  • 30 elementów wykonanych ze sklejki o wymiarach 4 x 8 cm. Każdy z nich, tak jak w tradycyjnym dominie podzielony jest na dwa pola. Na jednym jest wzór chemiczny, a na drugim współczesna nazwa.ZASADY GRY


Każde z proponowanych Domin chemicznych składa się z trzydziestu elementów. Każdy z nich, tak jak w tradycyjnym dominie podzielony jest na dwa pola. Na jednym jest wzór chemiczny, a na drugim współczesna nazwa. Uczeń ma za zadanie tak przyporządkować „cegiełki” aby nad lub pod każdym wzorem substancji chemicznej znajdowała się nazwa. Grę należy rozpocząć od „cegiełki”  z napisem „START”.Domina chemiczne można wykorzystać zarówno na lekcjach bieżących jak i powtórzeniowych. Szczególną ich wartością jest fakt, ze można bardzo szybko sprawdzić  poprawność ich ułożenia, gdyż odpowiednio dobrane „cegiełki”  tworzą zamkniętą strukturę. Bardzo użyteczne są przy powtarzaniu umiejętności przed egzaminem gimnazjalnym.Wszystkie zaproponowane gry można wykorzystać realizując dowolny program nauczania chemii w gimnazjum oraz stosowny do tego programu podręcznik.
Wszystkie zaproponowane gry uzyskały pozytywne recenzje recenzentów Ministerialnych i zostały wpisane na listę środków zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.

 

Certyfikat:

Produkt posiada znak bezpieczeństwa CE.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...