Wczytuję dane...

Kostki naciskowo - pamięciowe

Model:  765/210013
5.0/5
średnia: 5.0  ocen: 1
Na podstawie 1 oceny
Produkt dostępny!
7 szt.
{|p|}Gra rozwijająca zmysł dotyku, koncentrację i pamięć. Zawiera 12 kostek (6 par) z przyciskami o różnej sprężystości. Można bawić się na zasadzie gry memory - szukając par dwóch takich samych klocków.Trafność wyboru można sprawdzić po wzorze na spodzie
467,00 PLN*
* z podatkiem VAT

Gra została wyróżniona certyfikatem  na rok szkolny 2007/2008 jako produkt Klasy Marzeń 2008.

Gra, która rozwija pamięć, obserwację i zmysł dotyku.

Wewnątrz każdej kostki umieszczono sprężynę. Naciskając przyciski należy dobrać 2 klocki o takiej samej sprężystości i utworzyć parę.  

Istnieje kilka wersji gry:

Wersja 1
Pierwszy gracz naciska kciukiem na dwie z pośród kropek sprawdzając siłę z jaką trzeba nacisnąć kropkę. Jedne kropki trzeba nacisnąć z inna siłą niż inne. Po dokonaniu wyboru gracz sprawdza poprawność poprzez obrócenie klocka i sprawdzenie wzoru na odwrocie. Jeśli wzory będą do siebie pasować gracz zatrzymuje kostki i otrzymuje dodatkowy ruch. Jeśli wzór na kostkach nie pasuje gracz musi je odłożyć na miejsce. Następuje kolejka następnego gracza. Wygrywa osoba mająca najwięcej par klocków.

Wersja 2
(dla młodszych dzieci): 6 kostek ustawiamy na środku stolika czerwona kropką do góry. Pozostałe klocki dzieci losują między sobą (jeśli jest 3 dzieci - losują po 2 klocki, 6 dzieci – po jednym). Wygrywa dziecko, które pierwsze prawidłowo dobierze parę. Sprawdzenie poprawności odbywa się poprzez obrócenie klocka i stwierdzenie zgodności wzoru na odwrocie.

Wersja 3
Każde z 12 dzieci zabiera po jednym klocku. Potem wzajemnie sprawdzają klocki, szukając dla siebie pary (dziecka, które ma taki sam klocek). Wygrywa para, która najszybciej się odnajdzie. Można dzieci podzielić na dwie grupy (2 x po 6 osób) i wtedy następuje rywalizacja – która grupa szybciej ułoży się w pary.

Cele psychopedagogiczne osiągane w zabawie:

Gra ćwiczy regulację siły nacisku. Może być wykorzystywana w terapii dzieci z trudnościami w napięciu mięśniowym. Prawidłowe czucie w dłoni oraz zdolność regulowania napięcia mięśniowego jest warunkiem prawidłowych ruchów koniecznych do nauki rysowania i pisania. Dzięki prawidłowemu napięciu mięśniowemu w dłoni, ręka nie męczy się szybko, a ruchy dłoni i palców są lepiej skoordynowane i precyzyjne, co umożliwia bezproblemową naukę rysowania i pisania.

Zawartość:

  • zestaw 6 par drewnianych sześcianów z przyciskami o różnym stopniu sprężystości
  • na ich odwrocie znajduje się 6 par różnych wzorów, które służą do sprawdzenia poprawności wybranej pary pod wpływem nacisku
  • całość umieszczona jest w drewnianej skrzynce o wymiarach 27 x 10,5 x 5,5 cm z wysuwanym wieczkiem

Produkt posiada znak bezpieczeństwa CE.

Polecamy